İlk Grup: 2-3-4. Sınıflar

Hafta içi 5 gün (Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma) 

Günde 3 saat -> Ayda 60 saat

İlk Grup öğrencilerinde ödev yapımı önemli olduğu için, deneyimli Sınıf Öğretmenleri gözetiminde bilinçli ve araştırarak ödev yaptırılır. Ödevden sonra, ödev yapımı sırasında belirlenen eksiklikler ile ilgili çalışmalar yapılır.

Okul Sınav Tarihlerine uygun (son güne bırakmadan) çalışma programı belirlenir. Sınav öncesi gün, mutlaka tekrar yapılır.

Tüm okul dersleriyle (Türkçe-Matematik-Sosyal Bilgiler-Fen Bilimleri-Din Kültürü-İngilizce-Seçmeli Dersler) ilgili çalışma yapılır.

Orta Grup: 5-6-7-8. Sınıflar

Hafta içi 5 gün (Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma) 

Günde 3 saat -> Ayda 60 saat

Orta Grup konu seçiminde, özel müfredat belirlemeyiz. Okulların müfredatını takip ederiz. Öğrencinin okulunda gördüğü konuların pekiştirilmesi için Branş Öğretmenleri gözetiminde çalışmalar yapılır. 

Sayısal dersler, gereğinde anlatılır. Ama çoğunlukla pratik çalışmalar yapılır. Sözel derslerde ise; önce okul müfredatına göre konu tekrar edilir, sonra pekiştirici çalışmalar yapılır. 

Sayısal Dersler: 

Matematik: 5 saat/hafta

Fen Bilimleri: 5 saat/hafta

Sözel Dersler: 

Türkçe: 2 saat/hafta

Sosyal Bilgiler: (8 de İnkılâp Tarihi) 2 saat/hafta

Din Kültürü: 1 saat/hafta

--------------------------------------------------------

Ayrıca İngilizce dersi ile ilgili ödev, araştırma ve sınava hazırlık konularında Birebir Destek olunur.

8.sınıfta LGS Sınavındaki tüm derslerle ilgili yoğun çalışma yapılır. Ek çalışmalarda öncelikle okul kaynakları kullanılır. Yeterli olmadığı veya yeni soru tipleri gereksiniminde dışarıdan ek kaynaklar alınabilir. Ayrıca 8.sınıflar, her Cumartesi sabah saatlerinde LGS Deneme Sınavına katılır. İsterlerse, sınav sonrası İngilizce Kursuna katılabilirler.

Lise 9.Sınıf

Hafta içi 3 gün (Salı-Perşembe: 4 saat + Cumartesi: 2 saat) 

-> Ayda 40 saat

Lise 9.Sınıf Grubunda; TYT Sınavındaki tüm dersler işlenir. 

9.Sınıf, ortaokul 6-7-8. Sınıf konularının tekrarı gibidir. Bu sınıflarda yeteri kadar çalışılmamış ve eksikler varsa, 9.sınıfta öğrenciler çok zorlanırlar. Amacımız, okul programlarını bozmadan haftada 3 gün (Salı-Perşembe-Cumartesi) her gün 4 saatlik bir çalışma ile bir üst sınıfa hazır olmalarıdır. 

Sayısal Dersler: 

Matematik: 2 saat/hafta

Fizik: 1 saat/hafta

Kimya: 1 saat/hafta

Biyoloji: 1 saat/hafta

Sözel Dersler: 

Türk Dili ve Edebiyatı: 1 saat/hafta

Coğrafya: 1 saat/hafta

Din Kültürü: 1 saat/hafta

Tarih: 1 saat/hafta

İngilizce: 1 saat/hafta

LGS 2020

Liseye geçiş, öğrencilerin sonraki eğitim hayatlarını şekillendiren bir dönemdir. 4+4+4 eğitim sistemi ile zorunlu ilkokula başlatılan yaklaşık 600 bin çocuğun 8'inci sınıfa başlamasıyla birlikte, 2020 Liseye Geçiş Sınavındaki öğrenci sayısında ciddi bir artık yaşanacak. Geçtiğimiz yıl 1 milyon öğrenci sınava girerken, 2020 Haziran ayında yapılacak sınavda bu sayı artacak. Bu yıl 8'inci sınıfta okuyan öğrenci sayısı yaklaşık 1,8 milyonu bulacak.

Kontenjanlar yetersiz kaldığı için yeni okul ihtiyacı olacak.
4+4+4 sistemi ile okula başlayan öğrenciler de 2020 yılında yapılacak LGS’ ye katılacak. Bu anlamda bu yıl sınava girecek öğrenciler geçmiş yıllara göre 600 binden fazla olacak. Bu yüzden de sınavla ve yerel yerleştirmeyle öğrenci alan liselerin kontenjanlarının artırılması, yeni okulların yapılması gerekecek. Aksi halde devlet liselerinde ikili eğitime geçilmek zorunda kalınacak.

Sınavda nelere dikkat edilmeli?
Geçtiğimiz yıl gelen dönüşler doğrultusunda sınav süresi 20 dk artırılmış, 155 dakikaya çıkarılmıştı. Bu kural bu yıl da geçerli. 3 yanlış bir doğruyu götürmeye devam edecek, yani bilemediğiniz ya da emin olamadığınız soruyu boş bırakmaya çalışın. Matematik, Türkçe ve Fen Bilimleri gibi kat sayısı yüksek olan alanlardan yapılan yanlışlar puanlarınızı düşürecek. İki oturum arasındaki 45 dakikalık molada anne babaların çocuklarına ulaşma çabasına girip sınavın nasıl geçtiğini sormamaları gerekiyor. Öğrenciler de, sınav kritiği yapmamalı.


Yorum İçeren Sorular Olacak
LGS sadece bilgi değil, yorumlamaya dayalı bir sınav. Yorum yapabilmek için de konuya hâkim olmak gerekiyor. Bu noktada da okuma alışkanlığı çok önemli. Okuduğunu anlamakta ve yorumlamakta zorlanan öğrenci zaman yönetimi konusunda da sorun yaşayabiliyor. Sınava hazırlanırken, okuma mutlaka ders çalışmanın içine de konmalı.


Yeni Lise Müfredatı Kimleri Kapsayacak?

2020-2021 öğretim yılında, azaltılmış ders sayısı, seçmeli dersler, okul dışı sertifikaların da yer alacağı yeni lise modeli başlayacak. Bu yıl 8'inci sınıfta okuyan öğrenciler bu modelle liseye başlayacak. Bu yıl hazırlık sınıfı okuyanlarda yeni lise müfredatına dâhil olacak. Bu lise modeli ile ilk üniversite sınavı da 2024 yılında yapılacak. Yani üniversite sınavı da kökten değişecek.

Cumartesi İngilizce Kursu

4.ve 5. Sınıflar: 2 saat -> Ayda 8 saat

Cumartesi: 10:00-12:00
6. ve 7. Sınıflar: 2 saat -> Ayda 8 saat

Cumartesi: 12:00-14:00

İlk ve Orta Grupta; İngilizce dersinde, hafta içi sadece ödevlerin kontrolünde yardımcı olunur. İsteyenler Cumartesi günü 2 saatlik İngilizce Kursu programına katılabilirler.

Deneyimli ve Uzman İngilizce Öğretmenimiz gözetiminde, okullarda verilemeyen denenmiş ve başarısı kanıtlanmış bir programla İngilizce Grammer Eğitimi verilir. 8 aylık bir eğitimle; okul sınavları, LGS Sınavı ve lisede başarılı sonuçlar alınacaktır. Dünya dili olan İngilizcenin sevilmesi için temel olacaktır.

Her Öğrenciye Bir Bilgisayar

İnternet ortamında yapılması gereken okul testleri (EBA ve özel okul sitelerinde öğrenci şifresi ile girilen bölümler) , her öğrenciye bir bilgisayar düşecek şekilde son yarım saatte yapılır. 
Okul Proje Ödevlerinde kaynak ve destek olunur. Renkli çıktılar verilir.

Hakkımızda

Eğitim sisteminin eksik ve aksaklılarını giderici yöntemler uygulayarak, çocuklarımızı başarılı ve mutlu kılmaktır. Türkçeyi iyi kullanan, sayısal becerileri olan, karşılaştığı sorunlara çözüm bulabilen ve ayakları üstünde durabilen öğrenci yetiştirmek temel amacımızdır.

Dönem sonunda ödev bilinci gelişmiş, sorumlulukların farkında ve hedefleri olan öğrenci profili oluşur. Böylece, gelecek yıllardaki çalışmaların temeli atılmış olur.

İletişim

Telefon1

0532 354 38 05

Telefon2

0216 411 25 55

E-mail

info@1e1ders.org

Adres

Adile Naşit Sok. No:8/B Sahrayıcedit-Kadıköy/İST.