1e1ders.org
1e1ders.org
1e1ders.org

1e1 Ders Sistemi nedir?

1e1 Ders, kesinlikle özel ders değildir. Özel Ders tarzında yapılan, yoğun 6 kişilik grup eğitimidir. Yıllardır faydası tartışılan Özel Ders, ancak belirli bir bilgi yoğunluğu ve bilincine ulaşmış öğrencilere verildiğinde olumlu etkisi olur.

Örneğin; tüm okul derslerinde başarılı; ancak Matematik dersinde spesifik (özellikli) konularda eksikliğini hisseden öğrenciye Özel Ders verilebilir. Bu durum, hedefe kilitlenmiş ve soru sorabilen öğrenciler için geçerlidir. Ayrıca tek bir öğrenciyle çalışıldığı için saat ücreti pahalıdır.

1e1 Ders Sisteminde ise, farklı okullardan ve farklı bilgi seviyelerindeki öğrencileri harmanlayarak toplu olarak sonuca ulaşmak hedeflenir. 6 kişilik grup içinde; çocuklar bilgi, zekâ ve becerileri ile öne çıkmaya (kendilerini göstermeye) çalışırlar.

Anlama güçlüğükonsantrasyon (yoğunlaşma) eksiliğidisleksi vb sorunları olan öğrencilerle birebir ilgilenilir. Sorunun çözümü için yöntemler belirlenir, yönlendirmeler yapılır. Bu döneme kadar, bu şekilde özel sorunları olan yüzlerce öğrenciye eğitim verilebilmiş ve topluma kazandırılmıştır.

Okul ve özel öğretim kurslarında, önceden işlenen konular belirli bir müfredat sırasıyla tekrar anlatılır. Sonra konuyla ilgili testler yaptırılır. Ancak her öğrenciyle anlamadığı ve yapamadığı sorular üzerinde durulmaz, durulamaz. Çünkü sınıf sayısı ve zaman yeterli olmaz. 1e1 Ders Sisteminde ise, her öğrenciyle birebir ilgilenilir. Konuyu ve soruyu anlayana kadar tekrarlanır. Farklı kaynaklardan çok farklı soru çözümleri yapılır. Konu veya ünite tam anlaşılmadan yeni bir konuya geçilmez. Sonunda kesin başarıya ulaşılır.

  • - Çocuğunuz her zaman bir sınıf ortamında alamadığı, bireyselleştirilmiş bir öğrenme deneyimi kazanacaktır. Öğretmenler, yalnızca çocuğunuz için dersleri ve etkinlikleri özelleştirebilir.
  • - Öğretmenler, çocuğunuzun bireysel öğrenme stilini tanır ve buna göre öğretim yöntemlerini uyarlayabilir. Çocuğunuzun kendi özel öğretmeni gibi davranırlar.
  • - Öğretmen çocuğunuzu testler ve sınavlar için hazırlarken, öğretmenler çocuğunuzla birlikte belirli sorun alanları üzerinde çalışırlar. Bir öğretmenle çalışırken çocuğunuzun notları ve konuyla ilgili anlayış önemli ölçüde gelişecektir.
  • - Öğrenme çocuğunuz için eğlenceli hale gelecektir. Sürekli teşvik ve övgü ile çocuğunuz artık okula boğulmuş veya sinirli hissetmeyecektir.
  • - Ders yardımıyla, çocuğunuz kendi inisiyatifini kendi okulunda çalışmayı öğrenir. Çocuğunuz ayrıca öğrenme hızını nasıl kontrol edeceğinizi öğrenecektir.
  • - Öğretme yoluyla, çocuğunuz ömrü boyunca kullanacağı çalışma ve çalışma alışkanlıklarını öğrenecektir. Bu beceriler çocuğunuzu hem okulun hem de okulun dışındaki hedeflerine başarıyla hazırlamaya yardımcı olacaktır.

Hakkımızda

Eğitim sisteminin eksik ve aksaklılarını giderici yöntemler uygulayarak, çocuklarımızı başarılı ve mutlu kılmaktır. Türkçeyi iyi kullanan, sayısal becerileri olan, karşılaştığı sorunlara çözüm bulabilen ve ayakları üstünde durabilen öğrenci yetiştirmek temel amacımızdır.

Dönem sonunda ödev bilinci gelişmiş, sorumlulukların farkında ve hedefleri olan öğrenci profili oluşur. Böylece, gelecek yıllardaki çalışmaların temeli atılmış olur.

İletişim

Telefon1

0532 354 38 05

Telefon2

0216 411 25 55

E-mail

info@1e1ders.org

Adres

Adile Naşit Sok. No:8/B Sahrayıcedit-Kadıköy/İST.